Araç Kiralama Koşulları / Şartları

Araç Kiralama Koşulları

Kiralık Araç Sürücü Yaşı ve Ehliyet Süresi Araç kiralayabilmek için minimum yaş sınırı 21 maksimum yaş sınırı 75’tir. Mini ve Ekonomi sınıfında bir araç kiralayabilmeniz için en az 21 yaşında ve en az 2 yıllık ehliyete sahip olmanız gerekir. Orta Sınıf ve Üst Sınıf araçlar için en az 2 senelik ehliyete sahip olmanız ve 25 yaşından büyük olmanız beklenir. Lüks ve Büyük Araç sınıflarındaki araçlar için 3 senelik ehliyet ve 28 yaşın üzerinde olmanız gerekir.

Ek Sürücü

Araç kiralayan sürücü dışında bir ek sürücü tarafından daha kullanılabilir. Ek sürücü tarafından kiralık aracın kullanılabilmesi için rezervasyon sırasında bu opsiyonun satın alınmış olması gerekmektedir. Ek sürücüler ehliyet ve yaş kriterlerine uymalıdır.

Minimum Araç Kiralama Süresi

Minimum araç kiralama süresi 24 saattir. 24 saatten az araç kiralamalarda 24 saat ücreti uygulanır.

Kilometre Sınırı

Kiraladığınız süre boyunca Km sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilmektedir. KM sınırının aşılması halinde km başına 50 Kuruş aşım ücreti uygulanır. KM Sınırı “Sınırsız” yazan araçlar için herhangi bir KM Sınırı bulunmamaktadır.

Ödeme

Aracınızı rezerve ederken ön ödeme tutarını ya da tamamını ödemeniz gerekir. Kiralama sırasında araç kiralama bedelinin tamamını ödemeyi tercih ettiyseniz Kiralık araç teslimi sırasında ek bir ücret talep edilmez. Eğer, ön ödeme yöntemini seçtiyseniz, ön ödeme ücretini araç kiralama işleminiz sırasında, kiralama bedelinin geriye kalan kısmını ise araç size teslim edilirken ödeyebilirsiniz.

Depozit / Provizyon

Araç kiralama esnasında oluşabilecek ödenmemiş trafik cezaları, eksik yakıt, sigorta kapsamı dışındaki hasarlar ile ilgili olarak, kiralık araç tesliminde kredi kartına uygun tutarda bir teminat depoziti olarak provizyon alınır. Provizyon teminat tutarının kredi kartından çekilmesi değil, araç kiralama süresince teminat miktarının bloke edilmesidir. Bunun için kiralama başlangıcında müşterinin adına olan minimum 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan kredi kartı bilgileri araç kiralama kontratına eklenir.

Sigorta ve Kasko

Sigortaların geçerli olabilmesi için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Sürücünün kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olmaması, yasal hız sınırlarını aşmaması, ve aracın karayolları dışında kullanılmaması gerekir. Trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 48 saat içinde aracın kiralandığı üye işyerine teslim edilmesi gerekir. Ayrıca, araç kiralama sözleşmesinde ismi yazılı olanlar dışında aracın kullanılmaması, araç ruhsatında belirtilen yük haddi dışında taşıma yapılmaması ve aracın kaza yerinde terk edilmemesi gerekmektedir.

Havaalanı Uçuş Bilgileri

Havaalanı oto kiralamalarında, doğru uçuş bilgileri ve saatlerini rezervasyon sırasında bildirmek müşterinin sorumluluğundadır. Eğer rezervasyon sırasında uçuş bilgileri mevcut değilse, kiralık araç tesliminden en az 24 saat önce uçuş bilgileri mail veya telefonla bildirilmelidir. Uçuş bilgilerini önceden bildirdiğinizde havaalanı geliş ve gidişinizde zamanında karşılanmanız kolaylaşmış olacaktır.

Araç Kiralama Fiyatları

Marmarisarackiralama.net bir araç kiralama platformudur. Sürekli en uygun Araç kiralama fiyatlarını sunmak için daima tedarikçilerimiz ile birlikte çalışırız. Aynı kiralık araç, farklı tedarikçiler tarafından farklı fiyatlarla sunulabilir. Size en uygun aracı en uygun fiyatlarla marmarisarackiralama.net üzerinde bulabilirsiniz. Kiralık araç fiyatları stoklarla ilgilidir. Bu nedenle ekranda gördüğünüz kiralık araç fiyatları arz ve talebe göre zamanla değişebilir. Erken rezervasyon yaparak, uygun araç kiralama fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Kiralık Araç Teslim ve İade

Kiralanan araç rezervasyon formunda belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade adresinde iade edilmelidir. Belirlenen teslim ve iade saatlerinde en fazla 1 saatlik bekleme kabul edilir. Ekstra beklemelerde üye işyeri ekstra bedel isteme hakkına sahiptir.

Geç İade

Kiralık araç geç iade edildiğinde, müşteri ile üye işyeri arasındaki sözleşmeye göre hareket edilir.

Erken İade

Kiralık araç erken iade edildiğinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

HGS/OGS

Kiralık Araç’larda HGS veya OGS bulunmaktadır. HGS/OGS “Kullandığın Kadar Öde” yaklaşımına uygun şekilde ücretlendirilir. Araç dönüşünde kullandığınız kadar HGS/OGS ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir. HGS/OGS için ekstra bir ücret talep edilmez.

Kiralık Araç Yakıtı

Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasılsa, aynı seviyede iade yapılması beklenir. Fazla yakıtla dönen kiralık araçlarda yakıt iadesi yapılmaz. Eksik yakıt teslimi durumunda yakıt ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir.

Kiralık Araç Özellikleri

Marmarisarackiralama.net websitemizden özelliklerini beğendiğiniz kiralık araç hizmetinize sunulur. Üye işyerinin elinde olmayan nedenlerden dolayı oluşabilecek durumlarda (kiralık araç bir önceki müşteriden geç veya hasarlı dönmüşse, teknik arıza, zorunlu haller vb.) kiralık araç, muadili veya daha üst grupla değiştirebilir. Üye işyeri tarafından kiralık araç temin edilememesi durumunda, marmarisarackiralama.net ten size kiraladığınız araçla aynı sınıfta veya daha üst sınıfta alternatif bir kiralık araç temin eder.

Kiralık Araçla Yurtdışına Çıkış

Türkiye’deki kiralık araçlarımız yalnızca yurtiçinde kullanılabilir. Türkiye dışında kiraladığınız araçlar için çağrı merkezimizi arayıp şartları öğrenebilirsiniz.

Rezervasyon İptali

Kiralama başlangıcından 24 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Ödediğiniz ücret 40 TL hizmet bedeli kesilerek kredi kartınıza iade edilir. Kiralamaya 24 saatten az bir süre kaldığında, rezervasyonun iptal edilmesi halinde 1 günlük kiralama ücreti kadar kesinti yapıldıktan sonra geriye kalan bedel kredi kartınıza iade edilir.

İletişim

Cevabını burada bulamadığınız bir sorunuz varsa bize 0536 815 89 22 no’lu telefondan ya da bize ulaşın sayfamızdan ulaşabilirsiniz.